Jak dobrać rozmiar biustonosza? 0
Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Czy da się dobrać odpowiedni biustonosz?

Według statystyk aż 80% kobiet nosi źle dobrany biustonosz, a przecież od tego zależy twoje zdrowie i samopoczucie. Niedopasowany biustonosz może powodować dyskomfort, ból a nawet deformacje twoich piersi. Dlatego Twój biustonosz powinien być przede wszystkim wygodny i idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Obwód biustonosza odpowiada za prawidłowe podtrzymanie biustu, stanik który leży zbyt luźno w obwodzie, nie jest w stanie utrzymać ciężaru piersi. Odpowiednio dobrana miseczka natomiast, pozwoli Nam podkreślić walory biustu, dodając mu jędrności i określonego kształtu. Pamiętajmy, źle dobrana miseczka to nie tylko przyczyna dyskomfortu, ale nawet deformacji których chcemy uniknąć.

Jak określić swój rozmiar biustonosza?

Rozmiar biustonosza składa się z dwóch części: liczby i litery. Liczba dotyczy obwodu naszej klatki piersiowej pod biustem, natomiast litera – wielkości miseczki.

Określanie rozmiaru pod biustem

Pierwszym etapem do określenia rozmiaru jest prawidłowe określenie rozmiaru pod biustem. Musimy przygotować miarę krawiecką, po czym zmierzyć obwód klatki piersiowej bezpośrednio pod biustem. Jeśli mamy taką możliwość, poprośmy o pomoc bliską osobę. Należy stanąć prosto, z rękoma opuszczonymi swobodnie wzdłuż ciała. Miarkę należy przyłożyć poziomo, bezpośrednio pod piersiami, a następnie ściągamy ją, przy czym lekko dociskamy do ciała. Pamiętajmy, że pomiaru należy dokonać bez ubrania. 

Uwaga -  Rozmiar pod biustem to nie to samo co obwód w centymetrach!

Odkryj właściwy rozmiar miseczki biustonosza

Drugi krok to prawidłowe określenie rozmiaru miseczki. Pomiaru obwodu biustu dokonujemy w biustonoszu. Przy samym pomiarze należy nieznacznie pochylić się do przodu, co pozwoli uzyskać precyzyjny wynik. Miarkę przykładamy do piersi w ich najszerszym punkcie, na wysokości brodawek. Postarajmy się, aby miara lekko przylegała do ciała, ale nie uciskała biust.

 

Odczyt rozmiaru z tabeli. Jak go sprawdzić?

Jeśli ustaliłaś już swoje rozmiary to możesz sprawdzić swój rozmiar biustonosza w tabeli rozmiarów Linaise.

Dzięki temu w prosty sposób, będziemy wiedzieć, jaki dokładnie rozmiar chcemy zamówić. 

 

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl