Jak dobrać rozmiar biustonosza? 1

Czy da się dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Według statystyk aż 80% kobiet nosi źle dobrany biustonosz, a przecież od tego zależy twoje zdrowie i samopoczucie. Niedopasowany biustonosz może powodować dyskomfort, ból a nawet deformacje twoich piersi. Dlatego Twój biustonosz powinien być przede wszystkim wygodny i idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Jak zmierzyć swój rozmiar biustonosza?

Obwód biustonosza odpowiada za prawidłowe podtrzymanie biustu, stanik który leży zbyt luźno w obwodzie, nie jest w stanie utrzymać ciężaru piersi. Odpowiednio dobrana miseczka natomiast, pozwoli Nam podkreślić walory biustu, dodając mu jędrności i określonego kształtu. Pamiętajmy, źle dobrana miseczka to nie tylko przyczyna dyskomfortu, ale nawet deformacji których chcemy uniknąć.

 

Postępuj zgodnie z naszym poradnikiem

  1. Pierwszym etapem do określenia rozmiaru jest prawidłowe określenie rozmiaru pod biustem, dlatego musimy przygotować miarę krawiecką.
  2. Należy stanąć prosto, z rękoma opuszczonymi swobodnie wzdłuż ciała. Miarkę należy przyłożyć poziomo, bezpośrednio pod piersiami, a następnie ściągamy ją, przy czym lekko dociskamy do ciała. Jeśli mamy taką możliwość, warto poprosić o pomoc bliską osobę. Pamiętajmy, że pomiaru należy dokonać bez ubrania. 
  3. Następny krok to prawidłowe określenie rozmiaru miseczki. Pomiaru obwodu biustu dokonujemy w biustonoszu. Przy samym pomiarze należy nieznacznie pochylić się do przodu, co pozwala nam uzyskać precyzyjny wynik. Miarę przykładamy do piersi w ich najszerszym punkcie, na wysokości brodawek. Postarajmy się, aby miara lekko przylegała do ciała, ale nie uciskała nam  biustu.
  4. Skorzystaj z naszej tabeli, aby znaleźć swój rozmiar biustonosza.


Zobacz tabelę rozmiarów

Jeśli już znasz swój rozmiar, to koniecznie sprawdź Biustonosze Linaise, z pewnością mamy stanik który przypadnie Ci do gustu. 

Komentarze do wpisu (1)

25 sierpnia 2020

Całe życie w błędzie. Przynajmniej już wiem że rozmiar 90C to mój właściwy.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium