Biustonosz Bardotka - Co to jest ? 0

Bardotka – Co to jest ?

Bardotka jest szczególnym rodzajem biustonosza który wyróżnia się pewnymi stałymi cechami od lat, takimi jak bardzo niskie zabudowanie miseczki, odsłania górną część biustu i pozioma linia miseczek stanika. Miseczki tego biustonosza usztywniane są wkładem gorseciarskim i fiszbinami. Staniki tego typu mimo upływu lat są cały czas w modzie.

Jak wygląda biustonosz bardotka

Przede wszystkim, należy podkreślić, że trudno zdefiniować ściśle krój i konstrukcję bardotki. Obecnie na rynku występują biustonosze typu half cup, czyli „połowa miseczki”, bardzo podobne pod względem konstrukcji do bardotki. Oczywiście tylko wtedy, gdy występują w wersji usztywnianej! Ten krój również odsłania górną część piersi, dając efekt „jabłek w koszyku”.

Historia stanika bardotki

Nazwa „bardotka”, jest rodzajem biustonosza, która jedynie tylko w Polsce jest tak kojarzona. Na całym świecie natomiast rozpoznawalny jest tak zwany dekolt “bardotka” odsłaniający ramiona. Ten jeden szczegół ubioru seksownej gwiazdy rozpoczął swoistą rewolucję w modzie, kroju i konstrukcji stanika. Biustonosz bardotka związany jest nierozerwalnie z ikoną seksapilu Brigitte Bardot. W okresie powojennym kobiety po latach pomijania kwestii takich jak wygląd i moda mogły znów poczuć się kobietami. W tych czasach zaczął królować styl podkreślający kobiece kształty, panie nie musiały już zakrywać tak dużo.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar bardotki?

Dobór prawidłowego rozmiaru jest najważniejszą rzeczą przy wyborze bielizny, w tym celu przygotowaliśmy dla was wygodny poradnik

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium